Siltaş Yapı > Bizden Haberler > Doğanın içinde huzurlu bir yaşam vadediyor

Doğanın içinde huzurlu bir yaşam vadediyor

Küresel iklim değişikliği etkisini artırdıkça, sürdürülebilirlik hayatın her alanında büyük önem kazanıyor. Türk ekonomisinin lokomotif sektörlerinden biri olan inşaat sektöründe de artık çevre dostu, sürdürülebilir projeler öne çıkıyor. İş dünyasındaki 40 yılı aşkın köklü geçmişiyle insan odaklı ve kente değer katan projeler inşa eden Siltaş Yapı da yeşil alanların yoğunlukta olduğu, enerji ve su verimliliği sağlayan çevre dostu projeleriyle dikkat çekiyor. Yaşanılabilir bir toplum için sürdürülebilir ve çevre dostu yapılara önem verilmesi gerektiğini ifade eden Siltaş Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Özdemir, şirket olarak sürdürülebilirlik felsefesine uygun projelere odaklandıklarını ve yemyeşil bir geleceğin kapısını açtıklarını vurgulayarak, son projesi Korupark’ın çevresel özelliklerini anlattı.

Ülkemizde ekonomik büyüme konusunda oldukça önemli bir yere sahip olan inşaat sektörü, küresel ısınma ve sürdürülebilirlik konularıyla da yakından ilişki içinde olan bir sektör konumunda. Sürdürülebilirlik bilincinin artmasıyla insanların yaşam alanlarından beklentileri de değişiyor. Projenin kalitesi, bulunduğu semti, yatırım değeri gibi faktörlerin yanı sıra yeşil alanı bol, enerji ve su verimliliği sağlayan çevre dostu özelliklerinin olması önem kazanıyor. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Siltaş Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Özdemir, çevre dostu proje yatırımlarının arttığını ve sürdürülebilir kentsel dönüşüme yoğunlaştıklarını söylerken, son projeleri olan Siltaş Korupark’ın çevresel özelliklerini anlattı.

Ormana birkaç dakika mesafede Kente değer katma hedefiyle 2011 yılından bu yana güven, kalite ve insan odaklı yaşam alanları inşa ediyoruz diyen Murat Özdemir; “Doğanın içindeki yeni projemiz Siltaş Korupark ile ayrıcalıklı bir yaşam sunmaya hazırlanıyoruz. Yatay mimari konseptiyle öne çıkan projemiz, İstanbul’un değeri hızla yükselen bölgelerinden Pendik’te şehrin oksijen deposu Aydos Ormanı’na birkaç dakika mesafede konumlanıyor. Bu yıl sonunda teslim etmeyi planladığımız Siltaş Korupark ile yemyeşil bir geleceğin kapısını açıyoruz.” dedi.

Kuş seslerine uyanan 114 daire ve 9 villa Siltaş Korupark’ın 114 daire ve 9 villadan oluştuğunu belirten Özdemir, “Toplam 13,000 metrekarelik inşaat alanında yükselmeye başlayan projemiz, doğanın içinde kuş sesleriyle uyanacağınız huzurlu bir yaşam vadediyor. İstanbul’un en sağlam zeminli bölgelerinden birinde, yüksek deprem standartları ve deprem yönetmeliğine uygun olarak, radye temel ve betonarme karkas sistemi ile inşa edilen projemizde 3,5+1 ve 4,5+1 daire tipleri yer alacak. Villalarımız ise 5+1 olarak yapılıyor. Aydos Ormanı’nın yanı başında konumlanan projemiz, her güne bol oksijenli, temiz bir nefes ile başlama imkânı sunacak” şeklinde konuştu.